Organy PLSE

Zarząd Stowarzyszenia

dr Zofia Łapniewska – Współprzewodnicząca

Adiunktka w Instytucie Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2012–2016 pracowała za granicą jako podoktorska badaczka m.in. na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie i LSE. Naukowo zajmuje się ekonomią instytucjonalną, ekologiczną i feministyczną.

Jan J. Zygmuntowski – Współprzewodniczący

Wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Zarządzanie i AI w Cyfrowym Społeczeństwie (Management and AI in Digital Society). Dyrektor programowy CoopTech Hub. Współzałożyciel i w latach 2015-2020 prezes zarządu think-tanku Instrat, gdzie odpowiadał za program badawczy „Gospodarka cyfrowa”. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Autor „Kapitalizmu sieci”.

dr Maciej Grodzicki – Członek Zarządu ds. debaty publicznej

Adiunkt na Uniwersytecie Jagiellońskim, działacz związku zawodowego Inicjatywa Pracownicza. Zajmuje się badaniami rozwoju gospodarczego i globalizacji w nurcie ekonomii ewolucyjnej. Jest współautorem manifestu środowiska naukowego badań nad gospodarką „Regeneracja zamiast tarczy!”

dr Hanna Szymborska – Członkini Zarządu ds. rozwoju naukowego

Wykłada na brytyjskim Birmingham City University, poprzednio na The Open University i University of Leeds. Specjalizuje się w problemie nierówności majątkowych i finansjeryzacji gospodarki. Współautorka kilku książek, m.in. „Financialisation and the Economy”, Routledge, Londyn 2017.

dr Michał Gamrot – Członek Zarządu ds. edukacji

Pracuje w sektorze prywatnym, gdzie zajmuje się zaawansowaną analityką danych (data science).
W przeszłości wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego. Stypendysta Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości, Fundacji im. Lesława Pagi. Związany z Fundacją im. Edwarda Lipińskiego.

Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia

dr Michał Możdżeń – Członek Komisji Rewizyjnej

Adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, autor i współautor ponad dwudziestu artykułów i rozdziałów w monografiach z obszaru zarządzania publicznego i nowego instytucjonalizmu. Uczestnik ponad 10 projektów badawczo-wdrożeniowych o charakterze krajowym i międzynarodowym.

Katarzyna Szwarc – Członkini Komisji Rewizyjnej

Pełnomocniczka Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. Doświadczenie zdobywała w międzynarodowych instytucjach finansowych, w tym na giełdach warszawskiej (GPW) i nowojorskiej (NYSE). Pełniła rolę Policy Fellow w Grantham Institute of Climate Change na London School of Economics oraz jako członkini zarządu think-tanku Instrat, gdzie kierowała programem „Zrównoważone finansowanie”.

dr Maciej Kassner – Członek Komisji Rewizyjnej

Wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2016-2019 adiunkt na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendysta Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Członek Forum Myśli Instytucjonalnej oraz Karl Polanyi Research Center for Global Social Studies z siedzibą w Budapeszcie.