„Polityka fiskalna dla regeneracji.” – premiera książki pod matronatem PLSE

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Scholar ukazała się książka „Polityka fiskalna dla regeneracji. Reguły w finansach publicznych na czasy kryzysu” pod matronatem Polska Sieć Ekonomii. To naukowa monografia, podsumowująca debatę o polityce fiskalnej ostatnich dwóch lat. Kompendium opisujące to zagadnienie z różnych punktów widzenia, od lewej do prawej, pod redakcją Michała Możdżenia i Jana J. Zygmutowskiego.

Książka do nabycia na stronie Wydawnictwa Naukowego Scholar – tutaj.

Jan J. Zygmuntowski: Staramy się odejść od nakręcania strachu i przeprowadzić dyskusję w oparciu o empiryczne, zweryfikowane dane. Praktycznie wszystkie państwa na świecie w reakcji na pandemię zdecydowały się przeprowadzić ogromne programy pomocowe i zwiększyć swój dług publiczny – w książce odpowiadamy na pytanie dlaczego.”
Michał Możdżeń: „Należy przestać myśleć o długu jako o autonomicznej kategorii ekonomicznej, a zacząć myśleć o nim i o wszystkim co do niego prowadzi, jak o narzędziach zarządzania makroekonomicznego oraz wsparcia społeczeństwa w realizacji różnego rodzaju pożądanych dla niego celów.”

Autorami monografii „Polityka fiskalna dla regeneracji. Reguły w finansach publicznych na czasy kryzysu” są: Maciej Grodzicki, Michał MożdżeńJan J. ZygmuntowskiGracjan Bachurewicz, Mateusz Urban, Nikodem Szewczyk, Jakub Sawulski

Telewizja wPunkt, program „Ekonomia ludowa”, Jan J. Zygmuntowski i Michał Możdżeń

Książka do nabycia na stronie Wydawnictwa Naukowego Scholar – tutaj.

Zainteresowane media (recenzje, komentarze, rozmowy) zapraszamy do kontaktu.

Warszawa, 13.02.2022

Podobne wpisy