Polska Sieć Ekonomii na patronite.pl

Zapraszamy do wsparcia pracy Polskiej Sieci Ekonomii na portalu patronite.pl. Tutaj link: https://patronite.pl/PLSE

Polska Sieć Ekonomii zrzesza blisko setkę ekonomistek i ekonomistów z polskich oraz zagranicznych instytucji. Naszą misją jest przełamanie monopolu w debacie ekonomicznej nad Wisłą, która od ponad dwóch dekad jest nadmiernie skoncentrowana wokół koncepcji neoliberalnych, coraz mniej odpowiadających na wyzwania stojące na drodze dalszego rozwoju Polski.

W marcu 2020 r. środowisko naukowe badań nad gospodarką opublikowało manifest Regeneracja zamiast tarczy! Pod manifestem podpisało się blisko 500 osób z całej Polski i z zagranicznych podmiotów. Tak rozpoczęła się współpraca najlepszych badaczy i badaczek młodego pokolenia oraz sojuszników i sojuszniczek zmagających się z ortodoksyjnym myśleniem o ekonomii. Dzięki temu wydarzeniu, powstała Polska Sieć Ekonomii, dzisiaj jedno z największych stowarzyszeń ekonomicznych w Polsce! 

Działamy w czterech obszarach:

W 2022 roku zorganizowaliśmy I Kongres Regeneracji oraz letnią szkołę 3SDS dla osób liderskich z państw Trójmorza. Wspólnie z 8 organizacjami społecznymi powołaliśmy do życia Społeczną Radę Fiskalną, opiniującą politykę gospodarczą rządu. Ekspertki i eksperci Sieci współtworzyli raport „Inicjatywa Nowa Solidarność” oraz książkę „Polityka fiskalna dla regeneracji”. Regularnie odwiedzaliśmy studia najważniejszych telewizji, udzieliliśmy ponad stu komentarzy i rozmów dla największych polskich mediów. Ogromnym powodzeniem cieszą się konta Sieci w mediach społecznościowych, które każdego miesiąca organicznie angażują dziesiątki tysięcy odbiorców.

Zdjęcie z I Kongresu Regeneracji, na którym gościliśmy m.in. prof. Steve’a Keena – słynnego ekonomistę, który „przewidział kryzys finansowy z 2008 roku”:

Dzisiaj jesteśmy szeroko rozpoznawalną organizacją, która otrzymuje wiele pochwał, ale także wiele krytyki ze strony osób, którym nie podoba się kwestionowanie status quo. A jednak, chcemy działać na jeszcze większą skalę. Twoje regularne wsparcie na Patronite to inwestycja nie tylko w nasze projekty, ale także w zmianę w konkretnych obszarach gospodarki. 

Wspierając, pomagasz nam:

  • dotrzeć do większej liczby naukowczyń i naukowców, także z mniejszych miast
  • realizować liczne wydarzenia, otwarte dla wszystkich zainteresowanych
  • prowadzić działania edukujące i włączające społeczeństwo do dyskusji
  • przekonywać środowiska polityczne i biznesowe do gospodarki działającej dla ludzi

oraz zwiększasz szanse na:

  • sprawne usługi publiczne
  • zieloną i feministyczną ekonomię
  • zrównoważony rozwój
  • pluralizm debaty publicznej
  • właściwą regenerację po kryzysie
  • merytoryczną dyskusję o ekonomii

Podobne wpisy