„Luminarze postępu i cnoty” – warszawska premiera książki prof. Catherine Liu

PREMIERA KSIĄŻKI
„Luminarze postępu i cnoty. Rzecz przeciw profesjonalnej klasie menedżerskiej”
(przeł. Katarzyna Górska, Moskowitz.Media 2023)

Spotkanie autorskie z profesor Catherine Liu, Uniwersytet Kalifornijski w Irvine
Prowadzenie: dr Zofia Łapniewska, Uniwersytet Jagielloński, Polska Sieć Ekonomii
2023-06-16, piątek, g. 18:30
Gniazdo – Centrum Aktywizmu Klimatycznego, ul. Krucza 17, Warszawa
WSTĘP WOLNY, spotkanie w języku angielskim

FB: https://www.facebook.com/events/1197844040984018
LinkedIN: https://www.linkedin.com/events/virtuehoarders-polishpremiere-d7075374052093083648
Dlaczego poparcie postępowych ruchów społecznych na przestrzeni ostatnich kilku dekad wyraźnie stopniało pośród przedstawicieli najbiedniejszych warstw społeczeństw w tak wielu krajach? W swojej wydanej w 2021 roku książce “Virtue Hoarders: The Case against the Professional Managerial Class” profesor Catherine Liu postawiła tezę, która rozpaliła debatę polityczną po obu stronach Atlantyku. Zdaniem autorki to rosnące znaczenie “dobrze wyedukowanych specjalistów” w ramach ruchów lewicowych doprowadziło do utraty politycznej skuteczności lewicy, a w efekcie do utraty wielu socjalnych zdobyczy państw dobrobytu, eksplozji neoliberalizmu i strukturalnej niemocy w zaadresowaniu najważniejszych wyzwań globalnej polityki – katastrofy klimatycznej i nieograniczonej ekspansji kapitału.

Jakie narzędzia stosuje “Professional Managerial Class” (PMC) by lewarować swoją pozycję? Jak rozumieć pojęcia “tożsamości performatywnej” i “sygnalizacji cnót”? Czy PMC stoi na drodze postępu i redystrybucji ekonomicznej? Czy merytokracja i filantropia to działania samozachowawcze? Jak okiełznać demony globalnego kapitału i uratować planetę?
Po dwóch latach od wydania “Virtue Hoarders” ukazała się polska wersja książki. Zapraszamy na spotkanie autorskie i dyskusję.
Książka do nabycia na miejscu.

Organizatorzy: CoopTech Hub, Polska Sieć Ekonomii, Moskowitz.Media
Patronat medialny: Dwie Lewe Ręce

Podobne wpisy